Jdi na obsah Jdi na menu
 


Half-Life 2: Episode One

První z řady datadisků pro jednu z nejlepších her je tady. Stejně jako u SiN je pokračování vyřešeno formou epizod. Podařilo se hochům z Valve opět vytvořit výtečnou a zábavnou hru? To se dozvíte v naší recenzi!

Half-Life 2 nadělal okolo sebe dost povyku a získal si nespočet fanoušků. Proto bylo jen otázkou času, než tvůrci z Valve vydají pokračování v podobě datadisku. Dozvíme se konečně, co měl znamenat konec v druhém díle? Dostaneme odpovědi na (ne)vyřčené otázky? Jak pokračuje konflikt mezi odbojem a vojáky Combine? Hned v úvodu musím říci, že pár odpovědí se dočkáme, některé otázky však zůstanou nezodpovězeny (zatím) a navíc přibudou nové…

Obrázky ze hry

Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One

Cesta z města

Episode One začíná přesně tam, kde skončil minulý díl. Alyx se svým robotickým psem Dogem nalézá vás, respektive Gordona Freemana v sutinách Citadely. Během chvilky, při níž se probíráte a postupně si uvědomujete, co se vlastně stalo, získáte trochu informací od Alyxina otce, Eliho, a doktora Kleinera. Nyní začíná rychlý útěk ze City 17, při kterém nebude o adrenalinové pasáže nouze. Valve se totiž podařilo vypořádat s nudnými částmi, které svým pomalým tempem srážely výtečnou akci. Přímo do koše tedy mířily „jezdící“ úseky. Nesekáte se tedy s buginou ani se vznášedlem. Celou dobu, kterou strávíte u Episode One, totiž projdete po vlastních nohou.

Jestliže jste si oblíbili zřejmě nejlépe provedenou NPC postavu Alyx, pozorně čtěte následující řádky. Právě Alyx vám dělá partnerku po skoro celou hru. Pomáhá vám řešit zapeklité problémy, které leckdy nastanou. Ona Alyx je takovou kapitolou sama o sobě. Působí totiž naprosto reálně, skoro jako živá postava. Veškeré řešení zcela nemožných situací zvládá bez problémů. Její pocity se mění, ať už je chvíli vystrašená, jindy si zase utrousí nějaký ten vtípek buď na vaší nebo cizí adresu, stále nepůsobí jako řízená počítačem (nový mimický engine opravdu funguje). Například v temné garáži narazíte na nemrtvého vojáka Combine. Alyx nenapadne nic lepšího než vypustit hlášku: „Zombine“. Musím říci, že za podobné vtipné momenty jsem byl velice rád, jelikož temná atmosféra hry vás ihned pohltí a hororová sekce v garážích se lehce vyrovná Ravenholmu.

Výtečná a různorodá prostředí

Ostatně design map měli vždy Valve jako eso v rukávu. Ať už se jedná o prostory Black Mesa a okolí v prvním HL, či výtečné architektonické výtvory v HL2. Episode One není v tomto směru pozadu, což dokazuje různorodost prostředí. V první části hry se vracíte zpět do Citadely. Již zde se přesvědčíte, čeho všeho je Source engine schopen a také čeho jsou schopni vývojáři. Skvěle vypadající futuristické místnosti; obrovské jádro uvnitř Citadely je neskutečným skvostem. Jelikož může Citadela explodovat každou chvílí, mnoho času zde strávit nemůžete. Proto se rychle přesouváte do temných prostorů zničených garáží, kde se to Antliony a nemrtvými jen hemží. Tísnivá atmosféra vás během chvíle naprosto zajme. Zde se setkáte i s novou nepřátelskou jednotkou, kterou je již zmiňovaná zombie vojáka Combine. Ten vám může během chvíle pěkně pocuchat páčidlo pomocí granátu, se kterým rychle a sebevražedně běhá vaším směrem. Naštěstí jej jde pár ránami skolit a granát pomocí gravity gunu poslat na další nepřátele.

Poté se dostáváte do zničeného City 17, které skoro nepoznáte. Trosky, prach, špína. Z celého města sálá naprostá beznaděj, strach a utrpení. Právě díky těmto detailům a ponuré atmosféře se hraní stává bezkonkurenčním. V troskách města narazíte na Antliony, vojáky Combine a samozřejmě na lidi z odboje. Boje mezi těmito třemi frakcemi neznají mezí. O tom se přesvědčíte právě v ulicích města, kdy létají kulky ze všech stran, ozývají se výkřiky i ohlušující výbuchy, Antlioni pobíhají a útočí na každého. Vše působí dynamicky! Závěr epizody pak nabídne grandiózní efekty a po skončení titulků čeká na hráče překvapení v podobně traileru na druhou epizodu, odehrávající se mimo City 17.

Stejně jako v předchozím díle je i zde nedílnou součástí vašich rozhodnutí a řešení situací gravity gun. Bez něho byste byli… no, však víte kde. S gravity gunem si tedy užijete mnoho legrace. Bez něho byste nevyřešili všemožné hádanky, které jsou na podobné úrovni jako v minulém díle. Čeká vás vyvažování různých trubek, díky kterým se dostanete na patřičné místo. Plastovými sudy budete podpírat kovové ochozy, jinak byste okusili plavání ve vodě plné elektrického proudu. Ke stacionárním kulometům se takřka nedostanete, vesměs vždy je totiž obsadí Alyx, která s nimi zacházet opravdu umí. Stejně tak dobře působilo její zabíjení veškeré nepřátelské havěti pomocí ostřelovací pušky.

Bezkonkurenční Source engine

Po grafické stránce působí Episode One excelentně. Pohyby postav byly ještě vylepšeny a o největší zlepšení grafického zpracování se postaraly HDR efekty. Jedná se o realistické nasvícení scény, z přiložených obrázků jistě poznáte o čem je řeč. Textury jsou detailní, zpracování vodní hladiny a vody jako takové je výtečné. Nejvíce v šoku však budete z mimiky postav, především Alyx doznala jistých úprav – její animace čítají skoro třikrát více fází než posledně. Zrychlilo se i nahrávání mezi úrovněmi. Source engine má v sobě obrovský potenciál, je neustále vylepšován o nejnovější efekty, ovšem dynamické stínování a osvětlování stále chybí. Po zvukové stránce je vše v čistém nadprůměru. Dabing postav je více než povedený, herci odvedli skvělou práci! Veškeré zvuky působí přirozeně a když se objeví během hraní hudební doprovod, jedná se o pěkné melodie.

Umělá inteligence je na velice dobré úrovni. Nepřátelé se kryjí, spolupracují spolu, zombie na vás hází vše, co jim padne pod drápy a podobně. Naštěstí se podařilo odstranit nepříjemné zasekávání o spřátelené postavy, které dokázalo leckdy naštvat.

Někoho může zarazit doba hraní. Stejně jako u SiN je herní doba oproti jiným titulům poměrně krátká, Episode One lze dohrát na střední obtížnost za nějaké tři a půl hodiny. Na druhou stranu je hra opravdu našlápnutá, takže vás chytne a nepustí. Společně se SiN se jedná o zřetelný nadprůměr, který dává jasně najevo, že herní epizody mají velkou šanci na úspěch. Koneckonců, ony ty skoro čtyři hodiny zábavy nejsou za dvacet dolarů až tak špatné.

Plusy

Je to Half-Life! Co k tomu víc dodat? Snad jen, že Episode One nabízí perfektní zábavu, skvělou grafickou stránku, povedené ozvučení, výtečný design map a božskou hratelnost.

Minusy

Ať hledám, jak hledám, nějak nemůžu žádné najít. Někdo může mít námitky na poměr mezi cenou a dobou hraní. Ovšem, co čekat od epizodického formátu?

Verdikt

Episode One je vysoce povedený kousek, který chytne a napustí. Příběh se začíná prohlubovat, objevují se nové teorie. Hratelností ještě přesahuje kvalitu druhého dílu a audizovizuální zpracování je perfektní.

Minimální hardware:
CPU 1.2GHz, 256MB RAM, DirectX grafická karta
Doporučený hardware:
CPU 2.4GHz, 512MB RAM, DirectX grafická karta
Výrobce:
Valve Software

Distributor:
Electronic Arts
Hodnocení redakce:
9/10
Hodnocení čtenářů:
9.38/10
První trailer na Half-Life 2: Episode One
Electronic Arts dnes v noci vydali nový zhruba půlminotový trailer na velice očekávané pokračování Half-Life 2 s názvem Half-Life 2: Episode One. Stahovat (36 MB) můžete také na webech 3DGamers, nebo StrategyInformer. Datum vydání tohoto datadisku bylo stanovena na 1.června, za vývojem samozřejmě opět stojí studio Valve. Hlavní roli v Episodě 1 bude hrát tajemný G-Man, kterého jste mohli potkat již během hraní HL2. Stejně tak se můžete těšit na staré známé v podobě Alyx, doktora Wallace Greena, robota s poetickým názvem The Dog a další. Součástí hry by měly být i dva nové multiplayerové mody.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

травы с эффектом виагры

(JefferyKab, 22. 2. 2022 22:05)

Цены в аптеках Алматы.Где купить. Фармакотерапевтическая группа•. Показания к применению•.

https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/ Препараты для повышения потенции у мужчин
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/sildenafil/ Силденафил
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/viagra/ Виагра купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/sealis/ Сиалис купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/levitra/ Левитра купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/other/ Пролонгаторы секса купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/probniki/
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/zhenskie-vozbuditeli/ Женские возбудители купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/tadalafil/ Тадалафил купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/vardenafil/ Варденафил купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/dapoksetin/ Дапоксетин купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/avanafil/ Аванафил купить
https://forum.xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/udenafil/ Уденафил купить

helo and hi all

(Isacbleab, 22. 2. 2022 11:46)

You are not right. Let's discuss. Write to me in PM.
dfgdlfg2131.32
https://howyoutoknowa.online/map.php

best laptop

(AntonioBalse, 21. 2. 2022 8:53)

best laptop

https://geni.us/4MfUUk


best laptop 2022

https://geni.us/hfRVaQ

best laptop under 500

https://geni.us/svGJ

best laptop under 1000

https://geni.us/baRSYu5

Covid vaccine and ashamed boobs

(LoraFleermA, 18. 2. 2022 12:31)

It happened a extended while ago in the first comber of the pandemic. My appellation is Mary, I'm isolated, an ignoring lover who makes passable switch, likes coitus and gives fucking blowjobs. But that's not what this enter is about.
At the commencement of the pandemic I went on a chick with a man as habitual, the whole as established: Linking, walking, excepting, intimacy and a minute correspondence... But then the whole went wrong... After a week I felt improbable but I didn't reward concentration to it since enervate is earmark of women earliest their periods... I brooding it was a hormonal malfunction and my times came earlier, so I didn't detonate much take notice of to it... After another week I had a fever, batty my charms... And then the worst fad happened, no, it wasn't a halt or pregnancy, but it was truly unpleasant, too... She was anger on a ventilator....
Fortunately everything turned gone away from and after a couple of months of rehabilitation I am sturdy again and redress in rations, but I stimulate been approaching dating more cautiously, although I had a vaccination from COViD-19, but I do it on the site. The virtuous affection is that you can glimpse that people are vaccinated and it is much easier and safer to the the gents on a date. Pick up in good having it away dick, demand burden of yourself.
This is my photo previous to I got sick https://free.idrott.site/?u=4mwpte4&o=8xckkzp&t=photo1Wom and this is me after I recovered https://free.idrott.site/?u=4mwpte4&o=8xckkzp&t=photo2Wom (copy and past links to browser )
On the sumptuously I've got raise looking, but it's a pity my boobs are smaller))

Все, что вам нужно знать о международной доставке

(neats, 17. 2. 2022 14:32)

Доставка из Китая. Вам необходим надежный поставщик, так чтобы сберечь ваши финансовые ресурсы и время. «ВЭД ЛАЙН» специализируется на мультимодальных даставках товаров из Поднебесной в страны таможенного союза ЕАЭС. Будь то морские контейнеры, проектные грузы, спецтехника, оборудование либо сыпучие грузы. Мы отвечаем в полном объеме вашим пожеланиям в доставке грузов! Фрахтовые грузоперевозки совмещают морские перевозки, железнодорожные перевозки, авто перевозки и таможенное оформление. В настоящее время все мы работаем в не легкой деловой бизнес-среде связанной с Covid-19 условиями, и «ВЭД ЛАЙН» https://ved-line.ru может быть для вашей фирмы эксклюзивным экспертом по поставке грузов из КНР в результате своего многолетнего изучения рынка транспортных услуг. Наша задача - стать вашим бизнес-партнером и предоставить свои знания по грузоперевозке, для того чтобы создать высокоэффективную импортную грузоперевозку по конкурентоспособной стоимости.

Комментарий

(WilliffmKEYPE, 17. 2. 2022 14:12)

https://world-news.su/user/Servicefruck/

CASH APP hack dark web

(belleEnace, 16. 2. 2022 21:56)

https://jaywalkingguelph.weebly.com/uploads/1/4/0/7/140799976/cash_app_hack_2022_-_free_money.pdf


CASH APP transfer hack
CASH APP hack apk

2022 march updated!

Discover How The Foods You're Consuming On A Daily Basis Are Making Your Fat Cells SICK

(Jessearots, 15. 2. 2022 23:54)

https://bit.ly/3y8bt5A One of your body's primary fat-burning hormones DECREASES when you go on a diet?

Study has revealed that this vital hormonal agent decreases by as high as 50% after simply 7 days of dieting!

The most awful part is, the longer you attempt to diet regimen, the worse it obtains, which is why many "serial dieters" continuously struggle to maintain the weight off (if they shed it in any way ...).

The great news is we're mosting likely to share the nutrition methods to BOOST your body's natural fat-burning hormonal agents safely and also normally! https://bit.ly/3y8bt5A

каленое стекло купить

(Bogdandee, 15. 2. 2022 23:03)

Приветствую Вас господа!
Предлагаем Вашему вниманию изделия из стекла для дома и офиса.Наша организация ООО «СТЕКЛОЭЛИТ» работает 10 лет на рынке этой продукции в Беларуси.Стеклянные двери межкомнатные в Минске с ценами и фото представлены на данной странице. Вы можете заказать и купить их с бесплатным замером и доставкой по Беларуси. Вам по нраву такой неординарный вариант как стеклянные межкомнатные двери? Наша Команда в Минске расскажет всё о секретах установки, дизайнах интерьера с примерами фото, и поможет выбрать и купить дверь вашей мечты по нормальным ценам. Плюсы и минусы дверей из стекла: Сейчас такие варианты пользуются большой популярностью. Их выбирают для установки в душе, бане, а некоторые и вовсе предпочитают видеть их в качестве межкомнатных.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1vmrY5GSwVaOZLTTZYDu9eRJGb7VqrLSr/view?usp=sharing
Увидимся!

заказать дженерики

(RonaldVE, 13. 2. 2022 1:34)

Когда дженерик наконец поступит в продажу, монополия единственного В России – ничего, придется купить оригинал. А во многих Европейских странах пациент с осложнениями имеет...

https://xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/gde-kupit-viagru
https://xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/dzheneriki-kupit-s-dostavkoy
https://xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/gde-kupit-dzheneriki-po-nizkoy-cene
https://xn--b1adefomqane0jta.xn--p1ai/gde-kupit-dzheneriki-po-nizkoy-cene - заказать дженерики из индии

cheap Prednisolone 5 fast delivery no prescription order

(KibeIgnig, 9. 2. 2022 15:24)

https://nedradio.online/51742-tretinoin-cream-buy-online-nz.html
https://atlanticwatertaxi.com/23022-levofloxacin-cost-uk.html
https://words-of-action.store/63973-erythromycin-500-mg-cost.html
https://lab579.store/04161-buy-ivermectin-cream.html
https://fitnessparkbercy2.store/57088-permethrin-cream-uk-buy.html
https://tattoovince.nl/16506-order-chlorpromazine-50-mg-uses/

Разве вы относитесь к щепетильным клиентам

(Robertphoth, 8. 2. 2022 18:23)

Ежели вы относитесь к щепетильным клиентам, цените порядочность, верность, разумные цены, виновный подход к делу, то услуги компании Автопрокат М4 , которая гордится достигнутым успехом и заслуженной репутацией надежного делового партнера, будут подобно очень кстати.
https://www.sovross.ru/articles/2215/55253
https://dimonvideo.ru/usernews/194128
https://metrpro.ru/article/prokat-m4----arenda-avto-v-voroneje-na-lyuboy-sluchay.html/
https://pobeda.innov.ru/news/auto/arenda-avtomobilya-glavny/
https://www.vodadiplomat.ru/avto/nedorogaya-arenda-avto-v-stavropole

buy cheap Diflucan 100 mg online fast shipping

(KibeIgnig, 8. 2. 2022 3:11)

https://marcsfitnessservices.store/22708-where-can-i-buy-vitafusion-prenatal-gummy/
https://fitnessparkbercy2.com/88728-where-can-i-buy-prednisolone-uk/
https://theobruggink.nl/79549-aripiprazole-sale/
https://telecharger-programme.store/94312-buy-tadacip-online-uk/
https://ncn-charters.online/86357-buy-viagra-tablet-online-india/
https://portail-animal.store/57045-enalapril-maleate-20-mg-shortage.html

заправка картриджей xerox 3140

(Marinactt, 8. 2. 2022 1:36)

Приветствую Вас дамы и господа!
https://drive.google.com/file/d/1rKNVebGkEu2OiZTudEEmA6LCkebSN5Hj/view?usp=sharing
Предлагаем Вашему вниманию сервис оргтехники и продажу расходников для дома и офиса.Наша организация «КОПИМЕДИАГРУПП» работает 10 лет на рынке этой продукции в Беларуси.Что мы можем предложить.Заправка лазерных картриджей для черно-белых и цветных принтеров и МФУ. Наш опыт позволяет заправлять картриджи практически любого производителя, наиболее популярные из них HP, Canon, Samsung, Xerox, Ricoh, Brother, Panasonic, Kyocera. При появлении дефектов печати может потребоваться ремонт картриджа, мы также можем выполнить его на выезде. Стоимость весьма демократична, при этом качество отличное.Качество.При заправке картриджей используем тонер только премиального уровня IMEX, TOMOEGAWA (ЯПОНИЯ), StaticControl (США) позволит реже производить ремонт картриджа, а в дальнейшем – отсутствие проблем с принтером, которые очень часто встречаются при использовании некачественного, дешевого тонера.Заправка картриджей с выездом.Наша работа построена таким образом, чтобы максимально освободить ваше время, а ваше участие в данном процессе было минимальным.Заправляем картриджи для принтера с выездом на дом или в офис, вам не придется ехать через весь город и тратить свое время – это мы сделаем за вас. Выезжаем со специальным пылесосом, что позволяет заправить картридж на месте без грязи и пыли и с соблюдением технологического процесса.Доставка картриджей и техники.Курьерская доставка, мы приезжаем к вам, забираем картриджи, заправляем их у себя в мастерской, после чего доставляем заправленные картриджи обратно.Так же и с техникой - заберем ваш принтер в ремонт и привезем обратно исправным.Дисконтная программа.
Мы ориентированы на долгосрочное сотрудничество и поэтому регулярно дарим скидки. При заправке картриджей более двух единиц - Вы уже экономите.

ätliga musslor i sverige

(ätliga musslor i sverige, 7. 2. 2022 19:47)


Hello, for all time i used to check weblog posts here early in the morning, as i enjoy to find out more and more. ätliga musslor i sverige abpo.sewomabest.com/map4.php

Замена венцов в Новокузнецке

(JackieJot, 7. 2. 2022 17:48)

https://images.google.so/url?sa=t&url=https://www.instagram.com/zamena_fundamenta_nvkz/

vegas11

(Pablobig, 7. 2. 2022 10:16)

<a href=https://www.vegas11register.com/>vegas11 app

What's your response to guys who say dance music, takes no talent?

(mojoheadz, 6. 2. 2022 23:44)

People take shit too black and white for no reason. The amount of people who actively deny themselves art because of pre conceived notions has always been an extremely interesting social thing to me.

Gerakl24

(Rogerroody, 6. 2. 2022 17:14)

замена пола геракл

What's your response to people who say techno music, for fake talents?

(mojoheadz, 4. 2. 2022 1:23)

For example, juggling chainsaws while singing doesn't make you a better artist necessarily, it just makes you physically talented. Know what I mean?


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28

následující »