Jdi na obsah Jdi na menu
 


Half-Life 2: Episode One

První z řady datadisků pro jednu z nejlepších her je tady. Stejně jako u SiN je pokračování vyřešeno formou epizod. Podařilo se hochům z Valve opět vytvořit výtečnou a zábavnou hru? To se dozvíte v naší recenzi!

Half-Life 2 nadělal okolo sebe dost povyku a získal si nespočet fanoušků. Proto bylo jen otázkou času, než tvůrci z Valve vydají pokračování v podobě datadisku. Dozvíme se konečně, co měl znamenat konec v druhém díle? Dostaneme odpovědi na (ne)vyřčené otázky? Jak pokračuje konflikt mezi odbojem a vojáky Combine? Hned v úvodu musím říci, že pár odpovědí se dočkáme, některé otázky však zůstanou nezodpovězeny (zatím) a navíc přibudou nové…

Obrázky ze hry

Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One Obrázek ke článku Half-Life 2: Episode One

Cesta z města

Episode One začíná přesně tam, kde skončil minulý díl. Alyx se svým robotickým psem Dogem nalézá vás, respektive Gordona Freemana v sutinách Citadely. Během chvilky, při níž se probíráte a postupně si uvědomujete, co se vlastně stalo, získáte trochu informací od Alyxina otce, Eliho, a doktora Kleinera. Nyní začíná rychlý útěk ze City 17, při kterém nebude o adrenalinové pasáže nouze. Valve se totiž podařilo vypořádat s nudnými částmi, které svým pomalým tempem srážely výtečnou akci. Přímo do koše tedy mířily „jezdící“ úseky. Nesekáte se tedy s buginou ani se vznášedlem. Celou dobu, kterou strávíte u Episode One, totiž projdete po vlastních nohou.

Jestliže jste si oblíbili zřejmě nejlépe provedenou NPC postavu Alyx, pozorně čtěte následující řádky. Právě Alyx vám dělá partnerku po skoro celou hru. Pomáhá vám řešit zapeklité problémy, které leckdy nastanou. Ona Alyx je takovou kapitolou sama o sobě. Působí totiž naprosto reálně, skoro jako živá postava. Veškeré řešení zcela nemožných situací zvládá bez problémů. Její pocity se mění, ať už je chvíli vystrašená, jindy si zase utrousí nějaký ten vtípek buď na vaší nebo cizí adresu, stále nepůsobí jako řízená počítačem (nový mimický engine opravdu funguje). Například v temné garáži narazíte na nemrtvého vojáka Combine. Alyx nenapadne nic lepšího než vypustit hlášku: „Zombine“. Musím říci, že za podobné vtipné momenty jsem byl velice rád, jelikož temná atmosféra hry vás ihned pohltí a hororová sekce v garážích se lehce vyrovná Ravenholmu.

Výtečná a různorodá prostředí

Ostatně design map měli vždy Valve jako eso v rukávu. Ať už se jedná o prostory Black Mesa a okolí v prvním HL, či výtečné architektonické výtvory v HL2. Episode One není v tomto směru pozadu, což dokazuje různorodost prostředí. V první části hry se vracíte zpět do Citadely. Již zde se přesvědčíte, čeho všeho je Source engine schopen a také čeho jsou schopni vývojáři. Skvěle vypadající futuristické místnosti; obrovské jádro uvnitř Citadely je neskutečným skvostem. Jelikož může Citadela explodovat každou chvílí, mnoho času zde strávit nemůžete. Proto se rychle přesouváte do temných prostorů zničených garáží, kde se to Antliony a nemrtvými jen hemží. Tísnivá atmosféra vás během chvíle naprosto zajme. Zde se setkáte i s novou nepřátelskou jednotkou, kterou je již zmiňovaná zombie vojáka Combine. Ten vám může během chvíle pěkně pocuchat páčidlo pomocí granátu, se kterým rychle a sebevražedně běhá vaším směrem. Naštěstí jej jde pár ránami skolit a granát pomocí gravity gunu poslat na další nepřátele.

Poté se dostáváte do zničeného City 17, které skoro nepoznáte. Trosky, prach, špína. Z celého města sálá naprostá beznaděj, strach a utrpení. Právě díky těmto detailům a ponuré atmosféře se hraní stává bezkonkurenčním. V troskách města narazíte na Antliony, vojáky Combine a samozřejmě na lidi z odboje. Boje mezi těmito třemi frakcemi neznají mezí. O tom se přesvědčíte právě v ulicích města, kdy létají kulky ze všech stran, ozývají se výkřiky i ohlušující výbuchy, Antlioni pobíhají a útočí na každého. Vše působí dynamicky! Závěr epizody pak nabídne grandiózní efekty a po skončení titulků čeká na hráče překvapení v podobně traileru na druhou epizodu, odehrávající se mimo City 17.

Stejně jako v předchozím díle je i zde nedílnou součástí vašich rozhodnutí a řešení situací gravity gun. Bez něho byste byli… no, však víte kde. S gravity gunem si tedy užijete mnoho legrace. Bez něho byste nevyřešili všemožné hádanky, které jsou na podobné úrovni jako v minulém díle. Čeká vás vyvažování různých trubek, díky kterým se dostanete na patřičné místo. Plastovými sudy budete podpírat kovové ochozy, jinak byste okusili plavání ve vodě plné elektrického proudu. Ke stacionárním kulometům se takřka nedostanete, vesměs vždy je totiž obsadí Alyx, která s nimi zacházet opravdu umí. Stejně tak dobře působilo její zabíjení veškeré nepřátelské havěti pomocí ostřelovací pušky.

Bezkonkurenční Source engine

Po grafické stránce působí Episode One excelentně. Pohyby postav byly ještě vylepšeny a o největší zlepšení grafického zpracování se postaraly HDR efekty. Jedná se o realistické nasvícení scény, z přiložených obrázků jistě poznáte o čem je řeč. Textury jsou detailní, zpracování vodní hladiny a vody jako takové je výtečné. Nejvíce v šoku však budete z mimiky postav, především Alyx doznala jistých úprav – její animace čítají skoro třikrát více fází než posledně. Zrychlilo se i nahrávání mezi úrovněmi. Source engine má v sobě obrovský potenciál, je neustále vylepšován o nejnovější efekty, ovšem dynamické stínování a osvětlování stále chybí. Po zvukové stránce je vše v čistém nadprůměru. Dabing postav je více než povedený, herci odvedli skvělou práci! Veškeré zvuky působí přirozeně a když se objeví během hraní hudební doprovod, jedná se o pěkné melodie.

Umělá inteligence je na velice dobré úrovni. Nepřátelé se kryjí, spolupracují spolu, zombie na vás hází vše, co jim padne pod drápy a podobně. Naštěstí se podařilo odstranit nepříjemné zasekávání o spřátelené postavy, které dokázalo leckdy naštvat.

Někoho může zarazit doba hraní. Stejně jako u SiN je herní doba oproti jiným titulům poměrně krátká, Episode One lze dohrát na střední obtížnost za nějaké tři a půl hodiny. Na druhou stranu je hra opravdu našlápnutá, takže vás chytne a nepustí. Společně se SiN se jedná o zřetelný nadprůměr, který dává jasně najevo, že herní epizody mají velkou šanci na úspěch. Koneckonců, ony ty skoro čtyři hodiny zábavy nejsou za dvacet dolarů až tak špatné.

Plusy

Je to Half-Life! Co k tomu víc dodat? Snad jen, že Episode One nabízí perfektní zábavu, skvělou grafickou stránku, povedené ozvučení, výtečný design map a božskou hratelnost.

Minusy

Ať hledám, jak hledám, nějak nemůžu žádné najít. Někdo může mít námitky na poměr mezi cenou a dobou hraní. Ovšem, co čekat od epizodického formátu?

Verdikt

Episode One je vysoce povedený kousek, který chytne a napustí. Příběh se začíná prohlubovat, objevují se nové teorie. Hratelností ještě přesahuje kvalitu druhého dílu a audizovizuální zpracování je perfektní.

Minimální hardware:
CPU 1.2GHz, 256MB RAM, DirectX grafická karta
Doporučený hardware:
CPU 2.4GHz, 512MB RAM, DirectX grafická karta
Výrobce:
Valve Software

Distributor:
Electronic Arts
Hodnocení redakce:
9/10
Hodnocení čtenářů:
9.38/10
První trailer na Half-Life 2: Episode One
Electronic Arts dnes v noci vydali nový zhruba půlminotový trailer na velice očekávané pokračování Half-Life 2 s názvem Half-Life 2: Episode One. Stahovat (36 MB) můžete také na webech 3DGamers, nebo StrategyInformer. Datum vydání tohoto datadisku bylo stanovena na 1.června, za vývojem samozřejmě opět stojí studio Valve. Hlavní roli v Episodě 1 bude hrát tajemný G-Man, kterého jste mohli potkat již během hraní HL2. Stejně tak se můžete těšit na staré známé v podobě Alyx, doktora Wallace Greena, robota s poetickým názvem The Dog a další. Součástí hry by měly být i dva nové multiplayerové mody.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Snail Bob

(snailbob, 13. 9. 2019 22:08)

In incredible internet browser game Snail Bob https://snailbob.uk/ the players have to assist the little and also weary Bob to find his house as fast as possible.He is so weary and his method has plenty of obstacles. There are a lot of hills, abysses, wall surfaces of fire as well as hazardous moats. All these things impede the Snail in his objective. Players have to try to eliminate all the obstacles and make the Snail's means clean. In order to attain the objectives players need to utilize a variety of game devices in a certain series as well as with the essential periodicity. Before to begin each degree, it's required to produce a strategy, because if a Snail falls into a void, the stage will certainly start from the very start.

Исаков Георгий Владимирович мошенник

(AlexeyWok, 7. 9. 2019 11:36)

Откат не только вреден для предприятия покупающего по завышенным ценам, но иполезен являясь залогом финансовой стабильности для человека известного в узких кругах как Исаков Георгий Владимирович 10.07.1973 г.р. в не зависимости от того представляет ли Исаков Георгий Владимирович 10.07.1973 г.р. интересы покупателя или поставщика такого как ООО "Гаскет Технолоджи" ИНН 3435911580 или ООО "Тех-ресурс" ИНН 3460075603 цена на поставку будет существенно завышена. Наверное не нужно объяснять как это работает. Налаженная Исаковым Георгием Владимировичем схема откатов при осуществлении поставок улучшает его финансовое положение и крайне пагубно влияет на финансовое положение покупателя если конечно, он не заинтересован в своем банкротстве. Стоит отметить, что предприятия ООО "Гаскет Технолоджи" ИНН 3435911580 или ООО "Тех-ресурс" ИНН 3460075603 чьи интересы лоббирует Исаков Георгий Владимирович являются современными аналогами известной фирмы «Рога и Копыта», а директора этих предприятий обычные «Фунты»

заказ калибровка прошивок ЭБУ автомобилей

(Alvaroepine, 23. 8. 2019 17:53)

Здравствуйте,
Мы занимаемся изготовлением модифицированных прошивок на заказ
,это тюнинг прошивки Stage1,Stage2,удаление ЕГР,ДПФ,перевод на
евро2 и прочих систем.
ролик на ютуб про нас https://youtu.be/f-6RKYIEueY

для Вас мы работаем ЕЖЕДНЕВНО!

заказ калибровки прошивки производится через email
max.autoteams@ya.ru
в заказе обязательно указываем:
Тех. задание!
1. Марка авто:
2. Модель:
3. Объём мотора:
4. Коробка (Мт/Ат):
5. Какой ЭБУ:
6. Чем читали:
7. Задание (тюн/e0/е2/EGR/DPF/Adblue/evap/SAP/TVA/TVS/либо другое):
8. прикрепляем файл стоковой,оригинальной прошивки


Калибровка (чип-тюнинг, отключение DPF, EGR, CAT, LSU, VSA, SAP, EVAP, ADBlue, SCR, DTC) прошивок ЭБУ на заказ осуществляется в максимально короткие сроки. Все заказы направляйте на почту max.autoteams@ya.ru"

заказ калибровка прошивок ЭБУ автомобилей

(Alvaroepine, 22. 8. 2019 14:11)

Здравствуйте,
Мы занимаемся изготовлением модифицированных прошивок на заказ
,это тюнинг прошивки Stage1,Stage2,удаление ЕГР,ДПФ,перевод на
евро2 и прочих систем.
ролик на ютуб про нас https://youtu.be/f-6RKYIEueY

для Вас мы работаем ЕЖЕДНЕВНО!

заказ калибровки прошивки производится через email
max.autoteams@ya.ru
в заказе обязательно указываем:
Тех. задание!
1. Марка авто:
2. Модель:
3. Объём мотора:
4. Коробка (Мт/Ат):
5. Какой ЭБУ:
6. Чем читали:
7. Задание (тюн/e0/е2/EGR/DPF/Adblue/evap/SAP/TVA/TVS/либо другое):
8. прикрепляем файл стоковой,оригинальной прошивки


Калибровка (чип-тюнинг, отключение DPF, EGR, CAT, LSU, VSA, SAP, EVAP, ADBlue, SCR, DTC) прошивок ЭБУ на заказ осуществляется в максимально короткие сроки. Все заказы направляйте на почту max.autoteams@ya.ru"

Stairs and fences made of glass, wood, metal

(Nomono Imalk, 5. 8. 2019 5:36)

how to choose for yourself new https://stairsprom.ru/uslugi/ - glass railings self-supporting in your apartment

Simple question about our life.

(CindySer, 26. 7. 2019 8:35)

Hi, a have one question.
What all people doing here?
Why we dont living with real life?

Усі медичні зaклaди Укpаїни

(helper62E, 23. 7. 2019 3:44)

Pейтинг,відгyки,кoмeнтарі,огляд,pецензіі,кpитика.
Лікаpні
Пpaктикуючі лікаpі
Aптеки та аптечні мepeжі Укpaїни
Пoлoгoві бyдинки
Приватні клініки
Коcмeтoлогія
Швидкa дoпoмогa
Мeдичнe стpахyвання
Meдичні центри
Лабораторії
Грoмадські оpгaнізації
Санатopії
Пoліклініки
Лікування за коpдoном
Стoматoлогії
Диcпaнсеpи
https://medhelp.com.ua/odesa/place/11579/klinika-quotvojnarovskihquot
https://medhelp.com.ua/luck/place/15174/quotbeladonnaquot

смартфон hummer h5

(ulyaGlubs, 12. 7. 2019 10:48)

смартфон hummer h5: https://smartera.in.ua/battery-hummer-h5

заказ мегабайт на play

(alikZef, 24. 6. 2019 13:01)

заказ мегабайт на play: https://texnoera.com/internet-v-polshe

Seooptimizator.com.ua

(seoOptimist, 15. 6. 2019 23:29)

https://seooptimizator.com.ua/

redirect backlink từ images google

(Georgekip, 12. 6. 2019 7:31)

redirect backlink từ images google

suaensurehoanganhmart

(AnthonyHig, 11. 6. 2019 4:58)

suaensurehoanganhmart

How can i watch movies on mega video?

(AbramFah, 1. 6. 2019 15:27)

https://aladdin-fullmovie.net/
https://annabellecomeshomefullmovie.com/
https://darkphoenixfullmovie.net/
https://thesecretlifeofpets2-fullmovie.de/

tice.imwmalt.be

(tice.imwmalt.be, 29. 5. 2019 8:22)


Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I'll certainly return.
tice.imwmalt.be

nifil.imwmalt.be

(nifil.imwmalt.be, 27. 5. 2019 14:47)


You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something that I think I would never understand. It seems too complicated and very broad for me. I'm looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!
nifil.imwmalt.be

Super Smash Flash 3 Unblocked

(DennisDialk, 26. 5. 2019 17:15)

Super Smash Flash 3 Unblocked https://unblockedsupersmashflash3.com/ has all the pc gaming includes that every player suches as. It is loaded with action, amazing and also realistic battle phases and also dynamic audios. This video game includes several characters from popular computer game as well as TV anime series. Super Smash Flash 3 Unblocked is the new official sequel variation of Super Knockout Flash.

Super Smash Flash 3 Unblocked

(DennisDialk, 26. 5. 2019 17:15)

Super Smash Flash 3 Unblocked https://unblockedsupersmashflash3.com/ has all the pc gaming includes that every player suches as. It is loaded with action, amazing and also realistic battle phases and also dynamic audios. This video game includes several characters from popular computer game as well as TV anime series. Super Smash Flash 3 Unblocked is the new official sequel variation of Super Knockout Flash.

Super Smash Flash 3 Unblocked

(DennisDialk, 26. 5. 2019 17:14)

Super Smash Flash 3 Unblocked https://unblockedsupersmashflash3.com/ has all the pc gaming includes that every player suches as. It is loaded with action, amazing and also realistic battle phases and also dynamic audios. This video game includes several characters from popular computer game as well as TV anime series. Super Smash Flash 3 Unblocked is the new official sequel variation of Super Knockout Flash.

papis.imwmalt.be

(papis.imwmalt.be, 25. 5. 2019 20:03)


Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyways, just wanted to say wonderful blog!
papis.imwmalt.be

Stairs and fences made of spyglass, wood, metal

(Ramon Imalk, 22. 5. 2019 13:53)

As a circumvent, having asked a doubt of relations of a ladder in the lodging, owners don't tolerate in search granted that the ladder and its riskless keeping are two truly undreamt of products. Doubtlessly, if the unmodified brotherhood, like us, is promised in the framework of turnkey facilities and can stick into a arise forward-looking to devote climb to a ladder and metal fences on it in one sally forth, but in ‚lan it is rare. Consequence, anterior to any possessor of the stairs in the forebears the groom doubts arises: how to suggestion it justified, we guaranty the catch up to into unrestricted discern greater than conditions on the side of advocacy thanks to our own constructing, steep drawing near rhyme evade intercession and concentration on long-term mutually beneficial partnership. Here you can gain not only ensign fencing looking quest of stairs, but also lay out, made to lineage and is amazingly cheap. Second-rate construction technologies, developing swiftly, aside to utilization mine, latest, trusted and weightless structures. Stair railings made of stainless stiletto are such that the goodness thereof is acceptable. Railings made of punctilious textile: an worthy structural fragment, privy to of the open-minded of the edifice, the guarantors of sanctuary and worry-free descent and ascent the stairs. Protections in home of ladders which are offered aside our carriage tolerate take exception in reliability, range fighters to diverse cross influences and sure-fire appearance. In annex, their sire takes into account all kinds of standards and requirements fitting to this union of products. It is toilsome to conceive a edifice in which there dirt pass on and testament be no stair railings, the divulge of which increases the convenience, surety when moving. Note that today seeking the predisposition inaccurate of construction offers a in daily plump of elements with which it is achievable to tender hoax the market the modus operandi of the design, which business in compensation multitudinous years will humus without losing the verifiable qualities. Manufacturing and solemnization of stainless bit the bullet stairs is mean compared to designs from other materials with equal eminence characteristics. Fair and precise so, stainless unshakeability lone's teeth is much more accepted material-it is calm to management of, unite with other materials, segment and adulation recompense the finished descendant


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »