Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu?

Zajímá vás, jak se na nejnovější přírůstek do série Elder Scrolls dívá člověk, který hraje 18 hodin denně World of Warcraft? Pak jste na správné adrese. Všem fandům Oblivionu doporučujeme sehnat si před čtením prášky na uklidnění... ;-)

O Elder Scrolls sérii se říká, že nemá konkurenci, co se týká propracovanosti a obsáhlosti své vnitřní mytologie. První kapitola, Arena, spatřila světlo světa v roce 1993, v dobách kdy se ještě hry na PC klaněly jedinému bohu - MS DOSu. Od té doby uplynula pěkná spousta let a my tu máme řádný čtvrtý díl. Proč že je vlastně TES takovou modlou? Má v rukávu několik údajných es: koncept otevřeného světa, ve kterém si hráč může nezávisle na ústředním příběhu dělat skoro cokoliv, snahu o maximální realismus, volnou příběhovou linku, přirozený vývoj postavy, bojový systém, stovky předmětů a tak by se dalo v jednotlivých aspektech hry pokračovat dál a dál. Je to ale zbytečné, pojďme se podívat na některá fakta, která ospravedlní ten zdánlivě rouhačský název článku.

Obrázky ze hry

Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu? Obrázek ke článku Proč se Oblivion nikdy nevyrovná Warcraftu?

Otevřený svět, ve kterém je možno dělat skoro cokoliv? Nenechte se vysmát, ve World of Warcraft teprve poznáte svobodu počínání. Chcete se stát nejnenáviděnějším členem společnosti, na kterého zástupci nepřátelské frakce plivou a odvrací se od něj i jeho vlastní rasa? Není nic snazšího, dělejte naschvály, zabíjejte na potkání slabší jedince, kraďte při rozdělování společné kořisti, pomlouvejte, nadávejte... těch možností je nespočet. Za chvíli o vás budou mezi ostatními kolovat doslova legendy a stanete se skutečným vyvržencem na okraji společnosti. Opačná cesta je samozřejmě možná též, i když to bude stát asi trochu více úsilí. Co nabízí Oblivion? Stane se vám ihned po spuštění hry, že by vás vítali přátelé a známí, ptali se, zda se s nimi nevydáte za dobrodružstvím (v opačném případě obstará přivítání sprška nadávek a výhrůžných vzkazů)? Jasně že nic z toho, budete rádi, když si vás všimne nějaké umrněné NPC.

Přirozený vývoj postavy a bojový systém jsou další rádoby esa v rukávu Elder Scrolls. Tohle spíš jednoho naštve – já chci za svoje těžce vydřené XP vidět, jak charakter poskočil na další level, chci rozdělovat bodíky do stromů abilit, přemýšlet co oželet a bez čeho se neobejdu, ne nějaký skrytý nárůst vlastností. A bojový systém, že zaručuje ty nejadrenalinovější situace, které můžete zažít? Pche, zkuste si v partě pěti lidí proběhnout některý z nejtěžších dungeonů v omezeném časovém limitu, který vás vyždíme až na dno sil. Nebo se seberte a zkuste vnést hrůzu do řad opoziční frakce, když v každém souboji i se zdánlivě stejným protivníkem musíte počítat s jinou taktikou a reakcemi skutečně přemýšlícího protivníka. Nebo si v Oblivionu užijte napínavého ‚levá myš – útok, pravá myš – blok‘... je to na vás.

Máváte tu argumentem o stovkách (tisících?) předmětů, které lze vybojovat, získat, vyrobit? Ale proč to vlastně děláte? Abyste měli +6 fire damage při útoku hůlkou? Vážně? A už se vám stalo, že by vám některý z NPC přátel či nepřátel řekl: „tenhle luk prostě musím mít, kdes‘ ho získal?“ nebo „trpaslíka v kompletním setu tohohle brnění jsem ještě v životě neviděl?“... právě v tomhle je kouzlo sbírání předmětů – možnost pochlubit se ostatním ze zisku nějaké rarity, něčeho, co dobře vypadá, nebo to prostě nikdo jiný nemá.

Je to prostě tak, všechny ty řeči o oflajnovém MMORPG, jsou jen marnou touhou přiblížit se ke vzoru, ohřát se v paprscích jeho úžasnosti a na chvíli přitáhnout pozornost nevědomých, kteří se radují nad lesklým sklíčkem, aniž by dokázali pohlédnout do jasné záře vybroušeného drahokamu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(LatonyaClomi, 26. 3. 2018 11:53)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

(Mashahoing, 14. 12. 2017 0:26)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Oblivion vs Wow

(Brujo, 27. 11. 2012 22:51)

Nazdar bando,
hned na začátek se vám musím přiznat že Wow u mě drží laťku jako nejtěžší a tudíž nejlepší hra co jsem v životě hrál. Také nevím zda ji vůbec nějaká hra bude pro mě v životě konkurovat. Oproti tomu Oblivion se mi líbil více graficky, bohužel je to ale asi tak všechno, co náročnému wowkaři vůbec mohl nabídnout. Snad jen ještě trochu příběh, ale to Wow má také. Takže pokud víte že jste velice náročný hráč, tak Oblivion ani nehrajte, jen si zkazíte chuť totální primitivností, až se budete divit jak je na tom zle. Proto jsou tyto dvě hry takřka neporovnatelné.
Pokud ale přece jen trochu toužíte o to je srovnat, tak vám je přiblížim z hlediska náročnosti na hraní, jak je vidím já. Nebudu řešit teď to že Oblivion je singl a ve Wow můžete chodit třeba 25 man raidy s jinými hráči.

Začnu Oblivionem, protože je jednoduší. Pokud si trochu dáte práci s propočítáním kombinací skillů dovedností na začátku a nechcete příliš využívat bugů a cheatů hry a nebo přílišně trčet ve vězení, pak si vytvoříte nejsilnější postavu s max levelem 54, která bude mít max magickou zásobu energie 300 základ, 50% odolnost na magii cca 688 live a všechny atributy na stovkách a to samé i skills dovedností. Skillování toho základu vám dá tak 2 dny, max týden, zbytek si klidně skillujte během hry, přirozenou cestou. Pak doporučuji si udělat linii Q pro cech mágů a stvořte si na oltáři kouzel pár spellů co si dáte do zásobníku a na oltáři na ench si do deadrických věcí narvěte enche na manu. A tím pro vás hra končí. Protože budete jen chodit dávat jeden spell, který jsem pojmenovat "dotek boha". A většina toho zemře právě na první dotek, zbraň ani nenoste nemá smysl se s ní tahat, zbytečně to prodlužuje boj a plní inventář. Pokud ale něco ustojí váš dotek, dobijte ručně. Ještě doporučuji sehnat artefakt na perma vyhledávání všeho živého a budete běhat jako predátor a jen "lovit dotekem". Toť vše, zbytek snad už zvládnete sami.

No a teď jak začít.:) Pokud jste blázni jako já, tak víte že musíte mít slušně výkonnej comp, pořádné připojení, 15 tlačítkovou myš se 120 přednastavenými makry a 5000 dpi rychlosti, herní podložku a klávesnici dle vlastního pohodlí. Dále slušná sluchátka s mikrofonem, aby vám bylo rozumět a Ts, mumble, skype nebo ventrilo. nejlépe je mít vše.
Hru pod max level nebudu vůbec řešit, je to podobné jako Oblivion, až na pár drobností.
Ta opravdová hra začíná teprve tam nahoře.:) Pamatujte že talenty, Glyphy a Equip by měly jít ruku v ruce společně s vaším prioritním postupem užívání abilit nebo spellů. Vše by se mělo o sebe opírat a vzájemně doplňovat, protože jen tak ze své classy dostanete max. K tomu doporučuji správně postavené UI hráče, aby jste měli perfektní přehled o hře. Pokud používáte více abilit během boje je dobré tvořit vlastní makra. Vše musí do sebe naprosto zapadat. Protože pokud máte rotaci, kde byste měli jet třeba 15 a více spellů a dotoho dávat ještě ability, tak tam už není čas na to dělat chyby, každá vteřina může ovlivnit děj hry. Doporučuji si projít na wowwicky celý systém hry a spočítat si i násobitele vašich spellů a abilit a dle toho stavět rotaci.

Takže pokud jsme se dostali k tomu že naše UI na obrazovce vypadá jako paluba kosmické lodi s budíky, kontrolkami a ukazateli, může začít brutál spam. Z vlastní zkušenosti doporučuji, nepít alkohol a nekouřit cokoliv, nic nebrat a občas si zacvičit, protože vše toto se podílí na vašich reflexech a vůbec výkonu na klávesnici. Není to jako Oblivion, kde si vystačíte se spellem na útok, léčením a neviditelnosti. A kde hlavně na vás netlačí čas. Protože pokud si to správně na chlup spočítáte zjistíte že posledním faktorem ovlivňujícím hru jste vy sami. Podtrženo sečteno, tahle hra vás nutí být dobrým matematikem, psychologem s dobrými komunikativními dovednostmi, schopný pohotově vnímat, předvídat a hlavně reagovat správně.
Takže toliko z rychlíku. Jinak se mějte fajn a třeba na wow ahoj.

Retard

(StormRage, 20. 7. 2012 19:35)

Tvoje argumenty jsou naprosto supidní a absolutně neslučitelné s normálním uvažováním... Je proste ohromná chyba srovnávat pouze single playerovou hru s hrou, která jde hrát pouze online, všechny tvoje argumenty vůči Oblivionu jsou neopodstatněné, protože takovéhle dvě hry prostě a jednoduše srovnávat nejde. Že v Oblivionu nikde nenarazíš na přátele, kteří tě uvítají do nového světa? Mno samozřejmě že ně, to doje snad každému, vzhledem k tomu, že se jedná o pouze single playerovou hru. Že nemůžeš krást při společném rozdělování kořisti? Mno samozřejmě, že ne, když hra neběží online a není se s kým dělit! Radši zkus psát poezii, protože srovnávání her ti opravdu nejde. Podle mě jsi vážně retard, že jsi se pustil do srovnávání dvou her, které srovnávat vlastně ani nejdou, protože každá hra běží na odlišných herních principech. Jen tě prosím, už nesrovnávej hry.

Srovnávání?

(Khai-Si Nirva, 8. 12. 2011 22:43)

K čemu je sakra srovnávání. Nikdo, NIKDO nemůže řici, že je něco horší, či lepší jen proto, že se to tak zdá jemu. Já jsem hrál oboje a taky neříkám, že je WoW "píčovina" či "sračka" jen třeba proto, že nemám zase tolik zálibu v MMORPG. O Oblivionu taky neříkám to samé, protože se mi tam nelíbí stále stejně se opakující úkoly ( např.: Uzavírání bran Oblivionu.) Každá hra, věc a další má vždycky nějaké plus ale musí mít i nějaké mínus. VŽDY když je někde klad, musí být někde i zápor. Každý si na to udělá svůj vlastní názor, který nemusí, ba by dokonce NEMĚL nutit ostatním. Ať se švec drží svého kopyta. Když se někomu líbí třeba Star Wars, proč mu cpát Battlestar Galactica? Když se mu líbí víc Jediové než Cycloni, tak proč ne? Takže myslím, že psát tady ty blbosti, jako "WoW je sračka-Oblivion je kokotina" je fakt blbost. Máte svůj vlastní názor? Máte, tak nechte ostatní, ať ho mají taky.

Sračka

(Madholman, 1. 12. 2011 14:22)

Je mi jedno,jak moc je World of Warcraft složitý a jaké množství možností a věcí tam je,protože se to hraje tak hrozně a je to taková píčovina,že tam toho mohou nacpat kolik chtěj a kvalita hry bude stejně 10% :D :D.Kam se to hrabe na skvělý hry jako Dungeon Siege 2,jednoduché a neuveřitelně chytlavé,rychle dohratelné.Takhle konina jménem World of Warcraft je akorát nedohratelná sračka,nezlobte se na mě!!Mohou to hrát jen idioti a fanatici,kteří jsou ochotni u toho strávit 10 hodin denně,ale k čemu to je,když to ani nedohrajete??A k čemu by to bylo mně?Když mě ta hra přímo odpuzuje,už když se na to jen kouknu!!Prostě hrozný,zastanu se určitě The Elder Scroll,která je sice taky jen pro fanatiky dlouho hrající,ale pořád na tom není jako "fenomén" World of Warcraft,který je ještě k tomu pro idioty!!

Každopadně Oblivion

(Matthew, 23. 8. 2011 19:26)

Ahoj, já jsem Matěj a mám rád Oblivion a 11.11.2011 budu mít Skyrim který jsem si předplatil ..proč?:protože mě ta série baví a když mě to baví tak mě je jedno co je lepši...hm když máš rád palačinky nedáš si steak...nebo ne?a já steaky neurážim protože mám radši palačinky...Člověče 18 hodin?to musíš bý bledý jako stěna!to velký světlo tam venku je slunce
(ta velká žárovka tam venku)skus se tam někdy podívat....A to že dovednosti získáváš tím že ten daný item používáš ti přijde blbý?možná. je to tvoje věc já ti to neberu ale...když budeš hrát šachy tak z tebe asi nebude dobrý fotbalista ne???...a sorry ty vlastně hraješ Wow takže jsi dobrý wowkař ale špatný hráč oblivionu:) takže bych se nesnažil soudit hru kterou jsi hrál nanejvýš hodinu, ale tipoval bych míň....ale díky za recenzi mě to náhodou pobavilo a ani jsem nepotřeboval ty prášky (jen pro info Oblivion je game of the year , a tento titul se nezískává zadarmo...)P.S.:Když nasereš lidi tak se na tebe vyserou a nebudeš "největší padouch na světě"ale idiot...sry za vulgarizmy.

wtf

(Oboje, 3. 8. 2011 22:37)

Hral jsem obě hry a opravdu nechapu jak sem u wow mohl vydržet tak dlouho. Ano je fajn když člověk hraje s kamošema, ale větší stereotyp než wow je snad už jen pravidelná stolice obyvatele domova duchodcu. Neustale opakujici se pvp i pve. Nuda při expení, hnusna grafika, hratelnost na 5 tlačítek, žadnej fyzickej model. Prostě wow je nuda a na oblivion co se týče zabavnosti nema ani nahodou. Ktomu nesmysli srovavani online / offline... to snad ani nema cenu komentovat. Nějakej 15ti letej blbeček co nalil do wowka přes par táců ma mindrak ztoho že hraje píčovinu a vyhodil rpachy z okna a nepřenese přes srdce že wow je hra pro blbečky.

Nolifeři :-)

(Kubikoule, 11. 7. 2011 20:13)

Je vidět, že tenhle článek psla opravdový nolifer, který žije jen světem WoW. Obliviona si můžeš zahrát kdykoliv chceš a je jen na tobě, kdy budeš fakt dobrej. Oproti tomu u toho vašeho WoWka musíte dřepět x hodin denně, aby vám neutekli kámoši, nebo protivníci. Musíte pořád čumět jak tupci do monitoru, běhat po světě a stereotypně kosit moby. Hra nemá ani pořádný dabing, takže slyšíte jen Uh Ah Chrmm... WoWko je jedna z největších debilotin, se kterými jsem měl tu čest/smůlu se potkat :-)

OBLIVION

(Indian, 11. 6. 2011 15:53)

Zdarec chtel bych si stahnout v iso obliviona poradis mi kde 608417282

omezenci

(Thpjdga, 30. 3. 2011 16:00)

podivejte se jak stary je tento clanek tehdy bylo wow na nejvyzsi urovni ted se nemuze oblivionu rovnat pvp zesrany pve(epic itemy z 5 man instanci kterou do 15 minut projde banda lamerskych noobu v modrem) ale jedna vec je na oblu daleko horsi nerikam ze je to pravidlem ale kdyz se podivate do komentaru tak budete souhlasit jsou to kryplove s predsudkama proti lidem hrajicim wow a takove ty nazory wow je nej picovina na svete wowkari sou curaci atd me vskutku dojimaj lide takto uvazujici jsou bud velmi mladi a nebo postizeni nadmernou demenci takze budte vice tolerantni nebo si bezte psat vase stupidni komentare nekam jinam nejlepe k clankum typu proc se wow nikdy nevyrovna oblivionu pak az sami vytvorite rpg kterou budou hrat miliony lidi tak mi to bude u prdele tot nazor cloveka hrajiciho 8 hodin tydne ps:nebavi vas hrat wotlk,cata je pro vas moc preplacana a v bc ste jiz mockrat dosahly t6 ci s4 a tim paden ste se rozhodli z wow skoncit neni treba www.wow-one.com je server pro vas patch 1.12.1 hracu okolo 1300 funkcni instance od ubrs po naxx funkcni bg

Wow vs Oblovion

(NVM, 9. 2. 2011 21:57)

Vy hovada nemůžete srovnávat MMO RPG s normálníma naloženejma offline RPGčkama... A souhlasim s Noxem Avis WoW je absolutní píčovina jeden muj kámoš vůbec nehrál kompa pak našel WoW A JE ZÁVISLEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sice přešel na ještě věčí kktinu ale to proto že WoW mu nezvládá komp.

Zkrátka a dobře

THE BEST RPG OF THE WORLD IS THE ELDER SCROLS IV OBLIVION.

Dbrá je i série gothic a musim říct že i gothic I s bojovim systémém ala hovno je lepší než to vaše dojebaný WoW...

Názor poloviny lidí v ČR a 12ti letýho kluka.

P.S. Všichni co hrajete WoW děte kurva do píčí vy dojebaný čůráci závislí na kokotniách.

Debil

(Felix Will Shumissi, 24. 11. 2010 17:57)

Vi hovada zasrany uchilove!!!

WoW TES

(Psychogamers, 24. 10. 2010 20:34)

Zdarec myslim že je prostě lepší WoW prostě grupec je lepší než si jet solo jak dement a machrovat jakej si v tom dobrej ve WoWku poznáte lidi (samozřejmě lepší i horší) hru prožíváte spolu a samozřejmě je blbost hrát na offiku když jsou bezva freečka :D můj názor

custe

(Hammy9, 24. 6. 2010 17:11)

WoW nejveci picovina pohadka pro male deti skuste
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=126998 web hra
a nebo skuste poradne rpg www.sun-aion.cz a ne nake wow spicene pro laty

Wow nebo Warcraft? Oblivion vyhrává!

(Noxen Avis, 31. 3. 2010 9:38)

Pokud jsi, chlapče, myslel Warcraft (v titulu) nebo WoW (v článku) to nevím, ale vím, že je Oblivion mnohem lepší. Ve srovnání s Warcraftem je v Oblivion mnohem větší svoboda a variace. Ale Oblivion s WoWkem je hodně těžký srovnat protože komunitu (a ekonomii) WoW tvoří ZÁVISLÁCI! Dokonce bych řekl, že Oblivion má lepší komunitu, i když to jsou jen NPC, každý hned na hráče zareáguje jinak: podle rasy, podle toho kolik pro něho/ní hráč udělal a jestli hráče z něčeho neviní, což je u SINGLEplayeru překvapivé.
Ve WoWku s tebou sotva někdo promluví (protože za ně často hrají bottové) a když náhodou ano, nazve tě ,,noobem'' a pokusí se:
A)zabít tě
B)scamnout tě
C)žebrat (a dělat striptýz)
To je podle mě horší než NPC, které se ptá, jaká je pokuta za necrofílii, nebo zpochybňuje tvou sexualitu.
Každopádně, jediná věc co ve tvém argumentu držela WoW nad vodou byla komunita, které jsem já, 12ti letý kluk strhl základ!

Wow nahovnou Tes nejlepsi

(TES - Best Wow - Demence, 1. 3. 2010 18:17)

Sorra ale fakt jen dement srovnava jedno z nejlepsich ''single player rpg'' her a ''mmorpg'' her ... oboje hry sou dobry no i kdyz wowko uz je taky jen picovina pro celej svet kazdej rika jak je to dobry ale tak to je uz leda jen zavislactvi ...... udelate si full lvl best itemi a delate dobry a kdyz vas neda nekdo kdo je slabsi tak hned rikate jaka je to lama a fakt jen kokot utraci za ofic .... nevim jestli to vite ale penize sou dobry i na neco uzitecnejsiho nez promrhany prazdniny,den,vykend ....

Wow nahovnou Tes nejlepsi

(TES - Best Wow - Demence, 1. 3. 2010 18:17)

Sorra ale fakt jen dement srovnava jedno z nejlepsich ''single player rpg'' her a ''mmorpg'' her ... oboje hry sou dobry no i kdyz wowko uz je taky jen picovina pro celej svet kazdej rika jak je to dobry ale tak to je uz leda jen zavislactvi ...... udelate si full lvl best itemi a delate dobry a kdyz vas neda nekdo kdo je slabsi tak hned rikate jaka je to lama a fakt jen kokot utraci za ofic .... nevim jestli to vite ale penize sou dobry i na neco uzitecnejsiho nez promrhany prazdniny,den,vykend ....

Haha

(Marek, 15. 2. 2010 12:53)

Koukám že autor tohodle příspěvku je pěknej idiot.Srovnávat mmorpg a singlplayer rpg......to je jak uvařit si k večeři brambory a místo kuřete k tomu dát posolenou tatranku......Jo a ehhhmmm to jak tady vychvaluješ wow do nebes :-D zas až to horký to chlapče neni ! .....jdi si hrát na píseček .....

WOW, TES

(Johny, 20. 9. 2009 17:17)

A uvazovali jste nekdy, ze existuji hry, ktere jsou jeste promakanejsi a chytlavejsi a ktere maji jak singl tak online svety ;) Co treba NWN :)