Jdi na obsah Jdi na menu
 


You Are Empty

You Are Empty (dále jen YAE) je fps akcí, kterou připravuje ruský tým Digital Spray Studios. Bude se skutečně odehrávat v Sovětském Svazu, ovšem ne v takovém, jaký pamětníci znají. Autoři si trochu pohráli s historií a vytvořili alternativní svět konce 50. let, ve kterém komunismus skutečně funguje, tak jak jeho otcové chtěli. SSSR se stal nejbohatším státem světa, kde se staví obrovská města a průmyslové komplexy. Masivně se investuje do vědy, díky čemuž se do země stahují nejlepší mozky planety. Vláda už zjevně neví za co by utrácela, a tak se rozhodne rozběhnout projekt, jehož cílem je vytvořit novou rasu nadlidí, která by vedla lidstvo ke světlým zítřkům a konečnému celosvětovému vítězství komunismu. Jak jistě tušíte, někde se stane chyba, a vy se jednoho dne probudíte ve městě plném mutantů, kteří touží pouze po tom, ukousnout vám nějakou tu končetinu.

Autoři tvrdí, že si dali na tvorbě nepřátel skutečně záležet, takže nás zřejmě čeká rozmanitý bestiář, tvořený převážně různými mutacemi původních obyvatel města. Sem tam prý také narazíme na nějakého bosse. Zajímavá by ale měla být i vaše postava, taktéž ovlivněná nepovedeným experimentem a čelící nebezpečí, že se kdykoliv stane stejným netvorem, jaké uvidíte kolem sebe. Na druhou stranu v sobě díky nákaze občas objevíte různé nadlidské schopnosti, které vám pomohou v boji o přežití.

Během hry se podíváme do různých lokací, mezi nimiž bude kolchoz, industriální zóny, různé veřejné budovy jako kino, radnice, botanická zahrada a podobně. Nejvíce času ale podle autorů strávíme na ulici, kde budeme moci obdivovat monumentální architekturu v poválečném Stalinistickém stylu. Vylidněné bulváry budeme křižovat automobily, projedeme se vlakem a chybět nebudou ani lodě. Občas narazíme na nějaké hádanky, ty ovšem průchod hrou příliš komplikovat nebudou. Přece jen se jedná hlavně o akci a té si užijeme habaděj. Občas nás sice okolnosti donutí se nebezpečnou lokací proplížit, ale většinou bude lepším řešením nepřátele prostě vystřílet. K tomu bude určen solidní arzenál 12 zbraní, z nichž většina bude mít svou reálnou předlohu, některé však budou zcela smyšlené, jako třeba vrhač kulových blesků. Nejsilnější zbraně si složíte z několika komponent, které objevíte postupně.

Engine, na kterém YAE poběží, snese srovnání s tím nejlepším co na trhu máme. Vývojáři se chlubí, že nVidia jej využila při Moskevské prezentaci nového čipu NV40. Engine by měl být optimalizován pro maximální využití výpočetní síly grafické karty, tudíž bude nechávat procesoru více prostoru na jiné úkoly.

U akcí obvykle čekáme možnost síťové hry. I u YAE se pravděpodobně dočkáme, ale autoři tvrdí, že jim jde hlavně o perfektní zážitek ze singleplayeru a proto se na tuto část hry maximálně soustředí. Nezbývá nám tedy, než doufat, že multiplayer nebude odfláknutý. Utěšovat nás může proklamovaná podpora fandovských modifikací. Po vydání hry totiž budou uvolněny některé vývojové nástroje a editory, takže se můžeme těšit na záplavu modů, které mohou prodloužit hratelnost o desítky hodin.

Nakonec dlužno dodat, že vydání hry se pravděpodobně připravuje na 1. čtvrtletí roku 2005. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Mashahoing, 13. 12. 2017 13:42)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

cd klíč

(Kevin, 9. 3. 2011 13:14)

potřebuji cd klíč prosím zašlete mi ho na e-mail Z.Fuchs@seznam.cz

cd.klíč

(ladis, 6. 2. 2010 23:00)

potřebuju cd klíč prosím zaslete. na e.mail : ladis3vac@seznam.cz

Pls o pomoc

(aDa, 8. 7. 2007 10:58)

Cus! potrebuju pls pomoct.. kdyz si chci tu hru spustit, tak mi nabehne akorat logo "you are empty" a nic se nedeje.. :( mate s tim nekdo zkusenosti? ozvete se pls...